Menu

O kapele

LOGO_FIVELEAFCLOVER_FINAL_small
Skupina Five Leaf  Clover „vznikla“ na sklonku roku 2010 pod pracovním názvem Jolly Roger. Po zjištění, že je celý svět plný kapel s takovým názvem, neměl moc dlouhou životnost. V první vlně bylo složení skupiny následující: Jakub Elsner na basu, Martin Pergl na housle, na bicí až dodnes hrající Petr Skála, a samozřejmě kapelník Pavel Brejcha. Po několika neorganizovaných zkouškách v klubu Matrix ale skupina zcela hibernovala. Vlastně kromě Petra a Pavla se to celé rozpadlo jak potopená pirátská bárka. Někdo zmizel za hranice, někdo za jinými projekty.

Zhruba po roce takové stagnace si ale Pavel řekl, že by bylo načase s tím něco udělat. Začalo tedy nové kolečko náborů a hledaní muzikantů ochotných pro zvrhlosti na hudebním poli. Podařilo se! Na dlouhou dobu jsme ulovili Honzu Reka s jeho elektrickou kytarou a dalšími strunnými nástroji. S ostatním obsazením to ale bylo složitější. Hledali jsme ten správný zvuk a vyzkoušeli mnoho různých nástrojů a hráčů na ně. Basová kytara Michal Adamčík,  harmonika Hanka Hamouzová a na housle její sestra Eva (skvělá zvukařka, mimochodem). V tomto složení jsme vydrželi skoro půl roku, než nás pro nedostatek času sestřičky opustily.

Nastalo opětovné hledaní houslí, kterých se na chvíli zhostila Lenka Eisnerová. Hned po tom, co jsme ji našli, nás ale kvůli pracovnímu vytížení opustil basák Michal. Navíc jsme se s Lenkou nenaladili na správnou vlnu, a tak jsme se v dobrém rozloučili i s ní. Zdálo se, jakoby se nám smůla lepila na paty a všechno bylo marné. Hledání dalších muzikantů jakoby nemělo konce. Pavel si prožil svoje a nikde žádná jiskřička naděje. Ten rok byl krušný.
 Vše se ale změnilo, když přišla nová krev. Václav Vopravil, který se zhostil basové kytary a Olga Roubíčková – ta se ujala houslí. S malým zpožděním jsme přibrali i Renatu Bartončíkovou na flétnu a vše začalo vypadat růžověji. Netrvalo dlouho a konečně jsme vystoupili před lidmi! 1. 9. 2012 jsme zahráli na Horním Hradě v karlovarském kraji. První koncert a hned (nejen) o nás vyšel článek na internetu. To bylo přesně to nakopnutí, které jsme potřebovali. Začali jsme ještě víc pracovat a tvořit. S postupem času přibývaly koncerty a konečně to začalo vypadat, že jsme na dobré cestě.
 Po nějaké době jsme si řekli, že by bylo fajn kdybychom obohatili náš hlasový fond a přibrali jsme Lucii Eliášovou jako zpěvačku a nutno podotknout, že to byla dobrá volba. Po počátečních rozpacích se z ní na pódiu stal opravdový dravec, který nenechá nikoho v klidu. Kvůli různým nedorozuměním a ztrátě důvěry jsme se rozešli s Václavem Vopravilem a nahradili jsme ho bratrem Lucie, Honzou Marešem. A opět se to ukázalo jako trefa do černého. Energie a talent, který předvádí na zkouškách a hlavně koncertech je dechberoucí.
 Pak přišel další šok. Naše Olí je těhotná. Nejdřív jsme se radovali s ní, ale potom nám došlo, že za ní budeme muset sehnat náhradu.  To se povedlo a opět trefa. Jindřich Mašek vzal do ruky housle, zahrál a byl náš. Olí porodila, má krásné dítě a pořad je (i když nehrající) součástí skupiny.

Aby toho nebylo málo, došlo ještě k dalším změnám. V důsledku uměleckých neshod s Renatou Bartončíkouvou byla ukončena její spolupráce s kapelou. Takže v současné době jsme opravdu Five Leaf Clover, protože náš milý Honzík, co zahraje na všechno, co má struny, nám utekl za jinou.

Během působení na hudební scéně jsme podnikli prozatím jeden pokus o nahrávaní CD, který nám ztroskotal na výměnách muzikantů a dalších technických nesmyslech. V současné době podnikáme pokus druhý. Tak nám držte palce, aby to vyšlo a my se vám mohli konečně roztáhnout v obýváku. 🙂

Tady je třeba poděkovat všem, kteří doposud touto skupinou prošli. Díky za to, že tu byli a že se snažili. Bez nich by jistě skupina nebyla tam, kde je dnes.
Nemalý dík patří i Nyemi, která je autorkou našeho loga. Podařilo se ji skvěle vystihnout ducha celé skupiny. Naše ovce Shamus tak vypadá jako „zfetovanej Ewan McGregor z trainspotingu kříženej s A.Schwarzenegerem“. Přesně jak jsme chtěli.

A největší dík patří všem našim fanouškům, kteří nás podporují tím, že na nás chodí a fandí nám.

                                                                                               Děkujeme, Váš Clover